Домакините поведоха още в първата минута на мача. До края на първата част обаче гостите от Мездра направиха пълен обрат. Първо Мартин Кръстев изравни, а след това Венелин Николаев изведе своя тим напред в резултата.

През втората част „железничарите“ доминираха на терена. Добрата игра на състава, воден от Стоян Стоянов, доведе до още три попадения, дело на Мартин Кръстев, Велян Костов и автогол на играч от домакините.

Крайният резултат 6:1 оформи Теодор Георгиев.

С този успех децата се върнаха на върха във временното класиране с актив от 11 точки и голова разлика 27-7.

„Поздравявам момчетата за добрия мач, въпреки многото кадрови проблеми, които имаме. Извоювахме много важна победа“, каза за MediaNews наставникът на „железничарите“ Стоян Стоянов.

Разгромни победи постигнаха и малките „железничари“, играещи във Футбол 5 и Футбол 7.

Възпитаниците на Владимир Найденов, родени 2015 г., победиха „Радецки-2“ (Козлодуй) с 9:1. Хеттрик отбеляза Виктор Викторов, Асен Асенов и Владимир Недялков отбелязаха по две попадения, а по един гол добавиха Йосиф Попов и капитанът Валентин Нинов.

Другата възраст, родени 2013 и 2014г., се наложиха над втория тим на „Радецки“ (Козлодуй) с 11:2.

По две попадения вкараха Кристиян Петков, Калоян Петков и Владимир Влаховски, а по веднъж се разписаха Павел Иванов, Георги Дамянов, Александър Мариус, Цветан Тодоров и Преслав Петков.