Въпреки отсъствието на някои от най-изявените шахматисти на клуба, в надпреварата се включиха и малките шахматисти, които се представиха отлично.

За първи път при мъжете участваха и деца, като най-малкият участник бе Крум Генов от детска градина "Мир”, възпитаник на треньора мс Тошко Кирков. В състезанието взеха участие Самуил Генов от клуб "Млад шахматист" към СУ "Иван Вазов", също възпитаник на Тошко Кирков, Силвия Ценова от 5 клас на ИОУ "Св. св. Кирил и Методий", с треньор Валтер Христов и Стилян Драгановски - ППМГ "Акад. Иван Ценов" - гр. Враца.

След оспорвана борба, шампион по класически шахмат стана Светослав Иванов, който събра актив от 7 точки, втори се класира Валтер Христов с 6 т., а изненадата на турнира бе Самуил Генов, ученик в 3 клас на СУ "Ив. Вазов", който набра 5,5 т., които му отредиха 3-тото място.

Победителите получиха медали и грамоти, връчени от председателя на клуба Ивайло Гаврилов.