От 3 до 5 април в Плевен се проведе 25-то издание на републиканския турнир по стрелба „Величко Величков“. Турнирът е традиционен и се провежда от Спортната асоциация на МВР и ОД МВР - Плевен в чест на олимпийския медалист по спортна стрелба на България - Величко Величков. В надпреварата взеха участие 17 отбора и общо 99 състезатели.

Мъжкият отбор на врачани, в състав Ивайло Флоров, Николай Милушев и Румен Николов спечели трето място в отборната надпревара. Шампиони станаха стрелците от Специализирания отряд за борба с тероризма .

В отборното класиране женският отбор на СК“Спартак-Враца“ в състав Катя Василева и Ива Иванова тази година се наредиха в призовата шестица -на пето място, като при жените шампиони станаха стрелците на Академия – МВР.

В индивидуалната надпревара при жените Катя Василева спечели второ място, а Ивайло Флоров се класира пети при мъжете.

Стрелците на СК “Спартак-Враца“ започват усилена подготовка за републиканския турнир „Бинев, Трошанов, Ангелов“ през месец май в София, а на 13 април 2018г. са домакини в зоналното първенство от републиканския преглед по полицейска стрелба за 2018г.