Мачът премина под натиска на "Локомотив", който до почивката водеше с 3:0. През първата част момчетата на Владимир Найденов пропуснаха да разгромят съперника като се отличиха с няколко пропуска.

През второто полувреме "железничарите" продължиха да атакуват и логично стигнаха до четвърто попадение. За "червено-черните" се разписаха Божидар Цветков, Михаил Иванов, а с два гола се отчете Християн Ивов.

Малко преди последния съдийски сигнал, домакините от "Монолит" (Бяла Слатина) успяха да отбележат почетно попадение, оформяйки крайния резултат 1:4.

Стартов състав на „Локомотив“: Никълас Петров, Цветомир Тодоров, Михаил Иванов, Преслав Петров, Валентин Горанов, Никола Цолов, Александър Лазаров, Росен Крумов, Християн Ивов, Паоло Петков и Божидар Цветков
старши треньор: Владимир Найденов

В съботния ден децата, родени 2006/2007 година, спечелиха гостуването си на "Дунав" (Селановци) с 1:0. Малките "железничари" бяха по-добрият тим на терена и редяха атака след атака. В средата на първото полувреме Стилиян Илиев откри резултата.

През втората част възпитаниците на Владимир Найденов натиснаха съперника, но липсваше точност при завършващия удар. До края на двубоя не паднаха повече голове и така срещата завърши с минимален успех в полза на "железничарите".