Моравчани разгромиха с 6:1 своя основен конкурент за второто място в групата - Игрис махала (Враца). Четири гола за Околчица отбеляза Симеон Гачовски, а на два пъти се разписа Росен Ценов. Почетното попадение за врачани, с което те поведоха в резултата, вкара Светлин Костов.

В другия двубой от същата група миналогодишният шампион Атлетик 1996 (Враца) записа служебна победа с 5:0 срещу Ийст Бенгал (Мездра) поради неявяване на съперника.

Едноличен лидер в класирането в група „D” e Атлетик 1996 (Враца) с пълен актив от 9 точки, следван от Околчица (Моравица) с 6 т. Трети е Игрис махала (Враца) с 3 т., а последен - Ийст Бенгал (Мездра) без спечелена точка.

В предварителна група "A" тимът на Локо Футбол (Мездра) се наложи над Диема-2004 (Върбешница) с 2:1 (на полувремето 0:1). Валери Динков изведе върбешчани напред в резултата в 8 мин. на мача, но след почивката младите мездренчани стигнаха до пълен обрат с две попадения на Ралин Тодоров в 33-ата и в 40-ата мин. на двубоя.

В другата среща от същата група двукратният победител в турнира Нашенци-Пчелна майка (Враца) записа служебна победа с 5:0 срещу Миньор (Згориград) отново поради неявяване на противниковия отбор. На основание чл. 32 от Наредбата за провеждане на „Мездра Оупън” згориграждани бяха отстранени от по-нататъшно участие в турнира.

Начело в подреждането в група "A" е Нашенци-Пчелна майка (Враца) с 6 точки, пред ЛИВ и Локо Футбол (Мездра) с по 3 т. Следват Диема-2004 (Върбешница) и Миньор (Згориград) без спечелена точка.

Тази вечер от 18:30 часа играят Скара бира (Враца) - Искър 1923 (Роман), а от 19:30 ч. Последен танц (Мездра) - ВиК (Враца) от предварителна група "C".

Поради отстраняването на Миньор (Згориград), утре ще има само един мач от предваритeлна група "A". Съперници в него от 19:30 часа ще бъдат ЛИВ (Мездра) и Нашенци-Пчелна майка (Враца).