В генералното класиране на полумаратона победата спечели убедително Кенеди Роно (Кения) с 1:05:39, а второто място бе Ахмед Алканоглу (Турция) с 1:06:41.

Девора Аврамова надбяга балканската шампионка на маратон Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) с повече от 1 км. На половината дистанция Девора водеше с по-малко от минута с 36:42 срещу 37:35 на Нинева, а във втората част направи значителна разлика от съперничката си, която финишира за 1:18:16. Бронзовият медал заслужи Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) с 1:20:37. Трите българки изпревариха кенийката Кристин Ойго, която зае четвъртата позиция с 1:23:18.

Ивелина Маджарова от СК "Атлет" се класира на четвъртото място с време 01:25:27 часа, а останалите три представителки на мездренския клуб - Христина Козарева, Анна Христова и Симона Неделчева не завършиха бягането.

Призьорките бяха наградени от президента на атлетически клуб „Берое“ Иван Колев, а мъжете от националния шампионат от Антон Бонов от БФЛА.

Над 800 бегачи от всички възрасти стартира на разстояния 10.55 км, 21.0975 км и 42.195 км на маратон „Стара Загора“.

Източник: atletikabg.com