Справка показала, че е неправоспособен и се намира в срок на изтърпяване на наложена принудително административна мярка за временно отнемане на шофьорската книжка. По случая е образувано бързо производство.

В същия ден в полицията е постъпил сигнал, че в ж.к. "Младост" в града е паркиран лек автомобил с работещ двигател и с поставени регистрационни номера от друго МПС. При извършената проверка служители на група „Патрулно-постова дейност“ при РУ Монтана установили паркиран лек автомобил "Фолксваген Шаран" със софийски регистрационни табели.

При извършената справка било изяснено, че табелите са издадени за друго МПС. На място е установен собственикът на автомобила – жител на областния град, на 36 г.

По случая е извършен оглед на местопроизшествието, снети са сведения от свидетели. В РУ Монтана е образувано бързо производство.