В планините ще бъде предимно слънчево с развитие на купеста облачност в следобедните часове, когато на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Ще продължи да духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 22°, на 2000 метра - около 15°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 22° и 26°. Температурата на морската вода е между 18° и 20°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

През следващите два дни времето ще бъде предимно слънчево, след обяд с развитие на купеста облачност. В по-голямата част от страната ще бъде без валежи, но в сряда в североизточните и планинските райони, а в четвъртък, главно в планините в Югозападна България, ще има изолирани краткотрайни превалявания с гръмотевици. Вятърът ще е слаб с южна компонента, в много райони в нощните часове ще стихва, докато в източната част от страната в четвъртък ще се ориентира от изток-североизток, по Черноморието – до умерен и там дневните температури ще остават под 30°. В низините след обяд ще е горещо, с температури до 34°-36°.