Водачът в класирането Манастирище срази Скала в Зверино с 1:4 и запази преднината си на върха. Дербито бе коректно и премина при превъзходство на гостите. Голмайсторът на тима Кирил Кръстев реализира хеттрик в 7-ата, 68-ата и 85-ата мин. на мача. Едно попадение добави Владимир Вълов-Сисо в 60-ата мин, а за домакините се разписа Цветослав Ценов в 57-ата мин.

Вторият в подреждането - Локомотив (Мездра), постигна убедителен успех с 6:0 при домакинството си на аутсайдера Балкански (Михайлово). Мездренци доминираха през целия двубой и изпуснаха още по-изразителна победа. С по два гола за „железничарите” се отличиха Валдемар Стоянов и Борис Тончев. По веднъж вкараха Тихомир Найденов-Бизнеса и Марио Велинов.

Околчица (Моравица) прекъсна негативната си серия като се наложи с 1:4 при гостуването си в Краводер срещу символичните домакини от Монолит (Манастирище). Въпреки че Монолит поведе с гол на Стоян Стоянов, гостите стигнаха до пълен обрат. Цветослав Божинов-Гигса реализира хеттрик за миналогодишния шампион, а четвъртия гол отбеляза Иван Иванов от дузпа.

Скала 2015 (Оселна) се наложи с 1:3 над Строител в Кунино. Николай Гришев реализира два гола, а едно попадение от дузпа добави капитанът Димитър Георгиев. Домакините отчете Преслав Иванов.

Останалите резултати от кръга: Миньор 2005 (Згориград) - Ботев (Криводол) 2:1, Ботев (Рогозен) - Дунав 2016 (Селановци) 2:3 и Огоста (Хайредин) - Искър 1923 (Роман) 6:0.

В класирането води Манастирище с 34 точки, пред Локо (Мездра) с 25 т. и мач по-малко. Трето-четвърто място делят Скала (Зверино) и Монолит (Манастирище) с по 23 т.

В края на тази седмицата ще се играят срещите от 11-ия кръг на шампионата, който бе отложен заради провеждането на балотажа на президентските избори.