Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на „ЦСКА“ - Петър Жеков, който си отиде от този свят на 78-годишна възраст. Легендарният нападател бе първият български носител на "Златна обувка" през 1969 година.

Гостите откриха още в 16-та минута чрез Росен Божинов, който се разписа след центриране от ъглов удар.

Минута по-късно капитанът на мездренчани Николай Ганчев стреля с глава, вратарят отрази удара и кълбото се удари в напречната греда. Ганчев все пак успя да разпечата вратата на Александър Маджаров в 34-та минута, когато получи пас от Михаил Иванов, измъквайки се зад защитата на столичани за 1:1.

В 38-та минута Ивайло Бояджиев изведе своя тим напред в резултата, правейки 2:1.

Десет минути след подновяването на играта Георги Шопов излезе сам срещу Ивайло Василев, стражът отрази удара му с една ръка, а Тодор Горанов изчисти топката от голлинията.

Двайсетина минути преди края на срещата новото попълнение Мохамед Сила оформи крайното 3:1 с глава.

Стартови състави:
„Локомотив“: Ивайло Василев, Стефан Стефанов (Тодор Гранов), Ивайло Тодоров, Мохамед Сила, Васил Сапунджиев, Гроздан Илиев (Кристиян Йотов), Михаил Бешев (Деян Иванов), Михаил Иванов (Иван Аспарухов), Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к.), Ивайло Бояджиев
старши треньор: Диан Попов

„ЦСКА 1948“ III: Александър Маджаров, Наско Цеков, Теодор Иванов (к.), Росен Божинов, Михаил Цонев, Виктор Василев, Кристиян Бойчев, Мартин Драганов, Георги Шопов, Даниел Маджаров, Атанас Стамболов (Николай Горанов, Станислав Спасов, Валентин Геров, Мартин Хайдаров, Кристиян Грозданов, Антон Бакалов, Сергей Пени, Емре Дрянов, Стелиян Добрев, Момчил Емилев)
старши треньор: Борислав Кьосев

Двубоят бе изгледан от кмета на Община Мездра - Иван Аспарухов, председателя на ОС на БФС Враца Милен Бельов, легендата Илия Вълов и спонсора на „ЦСКА 1948“ – Цветомир Найденов.

Следваща събота, 25-ти февруари, се подновява първенството в Северозападната Трета лига. В първия кръг от пролетта „железничарите“ приемат тима на „Левски“ от едноименния град. Срещата е от 14:30 часа.