Шеста поредна загуба в първенството по футбол в „Б” група инкасира втородивизионният Локомотив (Мездра). В среща от 28-ия кръг на шампионата „железничарите” отстъпиха с 1:0 при своето гостуване на Спартак (Плевен).

Мачът като цяло бе равностоен, без кой знае какви голови ситуации. През първото полувреме домакините владееха повече топката, но трудно стигаха до вратата на съперника. Плевенчани вкараха победното попадение малко след почивката и до края запазиха крехката си преднина. Точен в 53-ата мин. бе Преслав Антонов.

Локомотивци доиграха двубоя с човек по-малко, след като в 85-ата мин. заради получен втори жълт (респ. червен картон бе изгоден защитникът Мартин Митов.

Локо (Мездра) игра в състав: Крушарски, Стоян Георгиев, Георги Георгиев, Тунтев, Митов, Колев,Петров, Бонев, Яначков, Арсен и Владислав Златинов (кап.). След почивката влязоха Христов, Бояджиев и Колибали.

Два кръга преди края на сезона мездренските „железничари” продължават да заемат последното, 16-о място в класирането с актив от 20 точки, с три по-малко от предпоследния Септември (Симитли).

В следващия кръг „червено-черните” приемат втория тим на Лудогорец (Разград). Двубоят е в петък (20 май) от 18:00 часа на градския стадион.