Двата отбора си поделиха по едно полувреме. През първото домакините доминираха на терена, но игровото им превъзходство бе материализирано само с едно попадение. Отбеляза го капитанът Илия Илиев в 28-ата мин., който препарира противниковия страж с точен изстрел от границата на наказателното поле за 1:0 - негов четвърти гол от началото на сезона.

След почивката гостите тръгнаха по-смело в атака и на два пъти застрашиха сериозно вратата на Веселин Цветковски, който отрази опасни удари на капитана Цветомир Додуров и на Момчил Савов. Последва пропуск на Кирил Кръстев след центриране от корнер, който не успя да вкара с глава от малкия пеналт. Така се стигна до 60-ата мин., когато павликенци организираха бърза контраатака, Никола Какамъков напредна на скорост и хладнокръвно възстанови равенството - 1:1.

Пет минути по-късно Какамъков отново надбяга отбраната на домакините, но този път не успя да преодолее Цветковски. Три минути преди края на редовното време Камен Каменов можеше да донесе трите точки за локомотивци - централният защитник обаче се размина с топката след центриране от статично положение на Брайан Стоянов.

В добавеното време на мача Венцислав Венциславов засече с глава центриране от десния фланг на Александър Узунов и оформи крайното 1:2.

ОФК Локомотив (Мездра) - ОФК Павликени 1:2 (1:0)

ОФК Локомотив: Веселин Цветковски, Алексзандър Петров, Камен Каменов, Димитър Димитров, Любослав Петров (7 мин. Мирослав Божинов), Николай Михайлов, Марио Иванов, Иван Велчев (68 мин. Брайан Стоянов), Кирил Кръстев, Илия Илиев (кап.), Румен Рангелов. Треньор: Христо Коилов.

ОФК Павликени: Венцислав Димитров, Ивайло Маринов, Венцислав Венциславов, Марин Пандов, Георги Христов, Цветомир Додуров (кап.), Никола Какамъков (90+3 мин. Веселин Недков), Александър Узунов, Атанас Ингилизов, Момчил Савов, Ивайло Велчев. Треньор: Димитър Тодоров.

Голмайстори: 1:0 Илия Илиев (28 мин.), 1:1 Никола Какамъков (60 мин.), 1:2 Венцислав Венциславов (90+1 мин.)

Главен рефер: Ивайло Тодоров, с асистенти Владимир Вълов и Стилиян Иванов (Монтана).

Стадион "Локомотив" - гр. Мездра: 70 зрители.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Бдин 1923 (Видин) - Ботев (Луковит) 1:0, Първа атомна (Козлодуй) - Трявна 1:1, Ком (Берковица) - Локомотив 1927 (Дряново) 3:0, Янтра (Габрово) - Севлиево 2:1, Вихър (Славяново) - Партизан (Червен бряг) 0:0 и Янтра (Полски Тръмбеш) - Спартак (Плевен) 0:3. Двубоят Академик (Свищов) - Левски 2007 (Левски) беше отложен.

Начело в класирането е Бдин 1923 (Видин) с 19 точки, следван от Вихър (Славяново), който има две точки по-малко. Трето-пето място делят Спартак (Плевен), Ком (Берковица) и Янтра (Габрово) с по 16 т. ОФК Локомотив е шести с 15 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Севлиево. Мачът е на 7 октомври, неделя, от 16:00 часа.