© ШК Локомотив Мездра

Шампион на град Мездра, за втора поредна година, стана Самуил Генов от клуб "Млад шахматист" към СУ "Иван Вазов и с личен треньор Тошко Кирков, който завърши с актив от 11 победи от 11 партии. Призовите места допълниха Крум Генов (треньор - Тошко Кирков) с 9 т. от 11 (3 т. от 5 във финалите) и Силвия Ценова (треньор - Валтер Христов) с 8 т. от 11 (3 т. от 5 във финалите). След разглеждане на вторичен показател Зонеборн – Бергер, втори стана Крум Генов, а трета – Силвия Ценова. На 4-то място завърши Златин Йорданов, 5-то място зае Стилян Драгановски, а шести остана Емил Мишовски.

Отлично се представиха: Крум Генов, който е на 6 години и все още в детската градина; Силвия Ценова от ИОУ "Св. св. Кирил и Методий", която беше и единственото момиче на турнира, но игра наравно с момчетата; и шестокласникът Емил Мишовски от ОУ "Христо Ботев", на когото това бе и първо участие на турнир.

Децата бяха разпределени в 2 групи с по 7 участника и играха 6 предварителни партии (по система всеки срещу всеки) за определяне на финална шесторка. Шестте деца, събрали най-много точки, изиграха по още 3 партии помежду си за определяне на призовите места.

Първите трима получиха медали и грамоти. Победителите получиха и шахматни статуетки, предоставени от Община Мездра.

Грамота за най-малък участник получи Крум Генов (6 г.). Грамота за най-предно класиран участник в категория "момичета" получи Силвия Ценова. Всички останали състезатели получиха грамоти за участие.

Главен съдия на турнира беше Тошко Кирков, а помощник-съдия – Мартин Коцев.