© Община Мездра

В първия от тях след драматични обрати тимът на „Община Мездра“ се наложи над „ЛИВ“ с 3:2 (на полувремето 2:2). Венислав Христов изведе отбора на фамилията Лалови напред в резултата в 17-ата мин. на срещата - 0:1. Три минути по-късно един от водещите реализатори на четвъртоешелонния „Скала 2015 - Оселна“ (Зверино) Владимир Стоянов върна „общинарите“ в мача, а секунди по-сетне бившият футболист на „Локо“ (Мездра), „Несебър“ и „Конелиано“ (Герман) и настоящ старшитреньор на третодивизионния ОФК „Локомотив“ Николай Нинов направи пълен обрат - 2:1.

Минута по-късно Стилиян Лалов възстанови равенството - 2:2. Победното попадение за „Община Мездра“ отбеляза отново Ники Нинов 9 минути преди последния съдийски сигнал на рефера Румен Каменов.

Начело във временното класиране в предварителна група „А“ е „Локо Футбол“ с пълен актив от 6 точки и голова разлика 7:0, следван от „Община Мездра“ (3:3) и „Кохонес гранде“ (1:3) с по 3 т. Последен е „ЛИВ“ без спечелена точка и голово съотношение 2:7.

В среща от предварителна група „Б“ формацията на „Моравица“ победи „Ботевъ“ (Брусен) с класическото 3:0 и се класира за полуфиналите на турнира. На два пъти точен за моравчени беше бившият плеймейкър на „Локо“ (Мездра) и настоящ на „Ботев 2013 (Криводол) Александър Миков, а веднъж се разписа доайенът на „ВиК“ - Враца инж. Стамен Атанасов.

Лидери в група „Б“ са „Неудобните“ (9:0) и „Моравица“ (7:1) с пълен актив от 6 т., следвани от „Ботевъ“ - Брусен (0:5) и „Крета“ (1:11) без спечелена точка.

Тази вечер от 18:30 часа играят „Локо Футбол” - „Община Мездра“ (Група „A“) и „Неудобните“ - „Моравица“ (Група „Б“), а в понеделник, 17 май, са последните срещи от груповата фаза на турнира: „Кохонес Гранде“ - „ЛИВ“ (Група „A“) и „Крета“ - „Ботевъ“ - Брусен (Група „Б“).