Гостите от Гложене влязоха по-добре в мача и първи стигнаха до гол. Това стана в 15-ата минута, когато централният нападател Георги Манолиу беше изведен през центъра зад отбраната на „червено-черните“ и с удар от въздуха се разписа за 0:1.

Домакините реагираха като ужилени и само 2 минути по-късно капитанът Ваньо Иванов проби на скорост отдясно и с плътен изстрел под напречната греда възстанови равенството - 1:1.

До почивката локомотивци можеха да стигнат до пълен обрат. С перфектни намеси обаче се отличи стражът на гостите Ивайло Върганов, който отрази опасни удари на Кристиян Атанасов, Кристиян Димитров - на два пъти, Гроздан Илиев и Сергей Георгиев, а веднъж топката срещна левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател, но главният рефер Росен Гановски даде знак играта да продължи.

След антракта гостите също имаха една чисто положение, при което Валентин Валентинов се озова сам срещу вратаря Цветелин Ставрев и шутира коварно по земята, но стражът на домакините демонстрира класа и изби в корнер.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Сергей Георгиев се възползва от извеждащо подаване в пеналта на ветерана Николай Ганчев и прати коженото кълбо в мрежата за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Михаил Бешев в 78-ата минута, който засече от движение центриране от статично положение на Ваньо Иванов.

Локо (Мездра) игра в състав: Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов (кап.), Васил Сапунджиев, Кристиян Атанасов (73 мин. Пламен Петров), Давид Шакарян (76 мин. Емил Мандев), Михаил Бешев, Кристиан Грозданов (46 мин. Иван Аспарухов), Гроздан Илиев (46 мин. Николай Ганчев), Сергей Георгиев, Кристиян Димитров и Асен Русинов (46 мин. Иван Кирилов).

В областния финал следващата сряда, на 4 септември, ОФК Локомотив (Мездра) гостува на четвъртия през миналия сезон в „А“ ОГ Враца ФК Бутан.