Двубоят започна в добро темпо, а играта се съсредоточи в центъра на терена. Гостите се опитаха да наложат териториален превес, но защитата на домакините бе стабилна. Постепенно червено-черните изравниха играта и при първата смислена атака отдясно в 9-та минута, топката попадна в краката на Светослав Валериев, който стреля и топката попадна в мрежата на ботевградчани. Попадението обаче не бе зачетено, защото страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

Малко по-късно в 17 м., Дейвид Йорданов от гостите проби отдясно, центрира остро в наказателното поле на домакините и само отличната намеса на стража на „железничарите“ предотврати сигурен гол.

В ответната атака на локомотивци последва извеждащ пас към Боби Симеонов, но вратарят го изпревари и резултатът остана 0:0. Последваха няколко добри пробива отдясно на железничарското нападение, което доведе само но изпълнението на три последователни ъглови удара.

В 27 м., при последния корнер капитанът на мездренчани Браиан Стоянов центрира в наказателното поле, където непокритият Боби Симеонов не остави шанс за Калин Дончев за 1:0.

Второто полувреме започна с хаотични атаки от страна на домакините, но по-обиграният състав на Балкан постепенно наложи своята игра. Така в 58 м Ангел Ангелов от гостите центрира към нахлуващия Ясен Георгиев, който възстанови равенството за 1:1. Последваха силни минути за гостите, които затрудниха защитата на мездренчани и логично се стигна до обръщането на резултата .

В 65-ата минута „червено-черните“ бяха близо до гола, но стражът на ботевградчани Калин Дончев парира със сетни сили диагонален удар на Лионел Матадос.

В 71 м. влезлият през втората част Георги Кременлиев , синът на героя от САЩ 94, Емил Кременлиев, проби сам по дясното крило, стреля изненадващо и изведе гостите напред за 1:2.

Малко преди края на мача, в 85 м., 16-годишният юноша Николай Миков излезе сам срещу вратаря на домакините и оформи крайния резултата 1:3 в полза на отбора на Иван Редовски.

До края на срещата се запомни един опасен изстрел на Браиан Стоянов от границата на пеналта, отразен с вещина от стража на „зелените“.

Старши треньорът на ОФК Локомотив Николай Нинов заложи на следния състав в този двубой: Кристиян Дончев, Явор Янков,Мартин Михайлов, Александър Костадинов, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Лионел Матадос, Петър Димитров, Боби Симеонов, Браиан Стоянов (кап.) и Методи Янков.

В резревите бяха записани Ив. Крушарски, Мирослав Янчев, Паоло Петков, Любослав Валентинов, Иван Аспарухов –младши, Александър Миков.

За гостите, играещият треньор Иван Редовски заложи на следния състав: Калин Дончев, Петър Василев, Симеон Иванов, Емил Колев, Ангел Ангелов, Михаил Михайлов, Дейвид Йорданов, Спас Лазаров, Ясен Георгиев, Иван Редовски и Георги Велчев.

Резерви за ботевградчани бяха Николай Стоянов, Мариян Митов, Тонислав Вучков, Николай Миков, Георги Кременлиев и Нино Велков.

Припомняме, че следващата проверка на ОФК Локомотив (Мездра) е в сряда, 8 юли, от 19:00 часа с Пещера (Галата). В събота, 11 юли, от 18:30 часа спаринг партньор на „железничарите“ на градския стадион ще бъде друг новак в Северозападната Трета лига - Академия Ботев (Враца).