Първото полувреме премина под диктовката на домакините, които категорично надиграха съперника, отбелязвайки две попадения, дело на новото попълнение Лионел Матадос. Юношата на „Левски“ излъга вратаря на гостите и технично прати топката в мрежата за 1:0 в полза на „Локомотив“. Малко по-късно отново той покачи на 2:0.

След почивката играта стана равностойна. Редяха се положения пред двете врати, като липсваше късмет при завършващия удар.

В средата на полувремето врачани успяха да върнат едно попадение чрез Виктор Василев, но защитата на „железничарите“ не позволи да се стигне до изравняване.

В 80-ата минута юношата на „Локомотив“ (София) Методи Янков бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Браиан Стоянов, който не трепна и оформи крайния резултат 3:1.