Най-добре в дисциплината "Бойно разгръщане на състезателна пътека” се представиха младите огнеборци от ОУ "Климент Охридски" -. Бяла Слатина, които събраха 921 точки. Втори се нареди отборът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” - Козлодуй с 883 т., а трети - този на ОУ „Христо Ботев” - Баница с 824 т.

В дисциплината "400м. щафетно бягане с препятствия" над всички отново доминира тимът на на ОУ "Климент Охридски" - Бяла Слатина, който получи 95 точки. Негови подгласници станаха формациите на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” - Козлодуй с 90 т. и на ОУ „Христо Ботев” - Баница с 84 т.

Комплексен победител в областното състезание с 1016 точки стана отборът на ОУ "Климент Охридски” - Бяла Слатина, който се класира за републиканските финали на състезанието "Млад огнеборец". Втори се нареди ти тимът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” - Козлодуй с 973 т., а трети - този на ОУ „Христо Ботев” - Баница с 908 т.

Призьорите бяха наградени от Клуба по пожароприложен спорт "Радан войвода" с купи, медали и грамоти.