През първата част двата състава не създадоха опасни ситуации пред една от двете врати. В средата на полувремето Васил Калоянов удари десния страничен стълб след центриране на Васил Сапунджиев, а малко преди последния съдийски сигнал за частта Сапунджиев стреля от дистанция, но ударът не доведе до нищо.

Второто полувреме започна с домакински натиск. Само две минути след подновяването на играта Асен Русинов опита прехвърлящ удар, но той бе неуспешен.

В 71-та минута отново Русинов бе под светлините на прожекторите, но изстрелът му мина на сантиметри покрай целта.

Малко по-късно Ваньо Иванов изведе Васил Калоянов очи в очи с вратаря, но нападателят прати кълбото в аут.

Девет минути преди края на срещата Ивайло Иванов от гостите се озова сам срещу вратаря на домакините. Нападателят излъга Ставрев и прати кълбото в мрежата за 0:1. „Локомотив“ имаше претенции за засада, но арбитърът посочи центъра.

В добавеното време на двубоя Благовест Ленков бе съборен от Ваньо Иванов и съдията отсъди наказателен удар. Точен от бялата точка бе Цветан Петров, оформяйки крайния резултат 0:2.

След този кръг мездренчани заемат 11-то място във временното класиране с актив от 6 точки и голова разлика 7-11.

Стартови състави: „Локо“: Цветелин Ставрев, Генади Петров, Деян Иванов, Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Кристиян Димитров, Ваньо Иванов, Александър Стоянов, Светослав Валериев, Васил Калоянов и Антоан Драгомиров

старши треньор: Николай Христозов

„Вихър“: Мартин Колев, Светослав Кръстев, Марио Наков, Ивайло Иванов, Благовест Ленков, Калин Иванов, Цветан Петров, Жулиен Бенков, Кристиан Милев, Димитър Димитров и Тони Паликрушев
старши треньор: Николай Боянов

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на „Партизан“ (Червен бряг). Мачът е на 30-ти септември от 17:00 часа.

Снимки: Мирослав Гетов