В среща от предварителна група "А" двукратният победител в турнира Нашенци-Пчелна майка (Враца) разгроми Диема-2004 (Върбешница) с 8:1 (на полувремето 4:1). С 5 гола за шампиона от 2015 и 2016 г. се отличи Пламен Първанов, а по веднъж се разписаха Илия Илиев, Пламен Георгиев и Владимир Вълов. Почетното попадение за върбешчени отбеляза Стилян Иванов.

В двубой от същата група ЛИВ (Мездра) записа служебна победа с 5:0 срещу Миньор (Згориград). Причината: згориграждани не представиха заверен формуляр за извършен предсъстезателен медицински преглед.

Междувременно Жулиените (Мездра) сразиха Ветераните (Крета) с 8:1 (на полувремето 2:1) в първа среща от предварителна група "B". Хеттрик за победителите реализира Марио Велинов, на два пъти точен бе Мартин Крумов, а по веднъж - Преслав Петков, Мартин Христов и Цветан Банински. Попадението за кретчани, с което те поведоха в резултата в самото начало на мача, отбеляза Георги Георгиев.

В другия двубой от тази група Cashback Bulgaria (Мездра) се наложи трудно над Ботевъ (Брусен) с 3:2 (на полувремето 2:2). Голмайстори: Константин Велинов, Станислав Иванов и Валентин Николов за Cashback; Владимир Палански и Габриел Петров за Ботевъ (Брусен).

Турнирът ще продължи във вторник, 30 април, с две срещи от предварителна "C". От 18:30 часа е дербито Искър 1923 (Враца) - ВиК (Враца), а от 19:30 ч. играят Последен танц (Мездра) - Скара бира (Враца).

На 1 май (сряда) са двубоите от предварителна група "D" Околчица (Моравица) - Атлетик 1996 (Враца) и Игрис махала (Враца) - Ийст Бенгал (Мездра).