Въпреки, че бе протоколен мачът с Триглав бе доста интересен. Домакините бяха по-мотивирани през първото полувреме и натрупаха аванс от 10-12 точки. След почивката гостите изравни играта, но не успяха да избегнат загубата, която е четвърта за отбора, който има и 10 победи през кампанията. Радостина Димитрова бе най-резултатна за Монтана с 14 точки. С по 9 точки завършиха мача Цветомира Шаренкапова и Христина Иванова. Капитанката на словенският тим Жива Здолшек се отличи със 17 точки.

Триглав (Кран) – Монтана 68:59 (18:12, 24:19, 13:13, 13:15)

Триглав: Жива Здолшек-кап. 17, Ребека Абрамович 8, Сара Меден 7, Аида Калушич 16, Маруша Сеничар 8 (Уршка Жиберт 10, Ева Преводник 2, Лара Бубнич). Треньор: Боян Лазич.

Монтана: Виктория Стойчева 4, Цветомира Шаренкапова 9, Димана Макариева 7, Даниела Петева 8, Лиза Бърджис 17 (Радостина Димитрова 14, Христина Иванова 9, Надежда Симеонова 5, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.

Зала: „Шпортна дворана Планина-200 зрители.