Четири минути по-късно Стивън донякъде изкупи грешката си. Диарасоуба Бамба го намери с далечен пас пред наказателното поле, Петков технично с пета отклони топката към Даниел Генов и той я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Малко след това капитанът на Пирин Юлиян Попев с далечен шут разтресе напречната греда. В 31-ата мин. гол на Стивън Петков бе отменен правилно заради засада. В самия край на първото полувреме обаче, отново Петков бе изведен зад защитата на гостите, но страничният съдия Тони Пандарски маркира засада, каквато нямаше.

След почивката гостите взеха инициативата и в 57-ата мин. Станислав Костов засече с глава центриране от корнер на Аймен Суда, но изпрати топката в напречната греда. В 61-ата мин. Костов асистира на Даниел Младенов, който изравни резултата, като вина за гола носи цялата защита на Монтана, която подцени ситуацията.

Четири минути преди края на мач а отново Костов спечели един въздушен двубой с Иван Михов, чукна топката с глава към Иван Цветков, който останал сам срещу вратаря Евгени Александров майсторски го прехвърли. Домакините претендираха за засада, но Даниел Гаджев бе закъснял да се изтегли.

Монтана - Пирин (Благоевград) 1:2

Монтана: 1.Евгени Александров, 2.Марко Яколич, 3.Иван Михов-кап., 17.Блажо Игуманович, 29.Диарасоуба Бамба, 21.Даниел Гаджев, 11.Андреас Васев, 25.Костадин Дяков, 16.Стивън Петков (55-9.Атанас Илиев), 26.Дорде Ивеля (78.4.Антони Иванов), 7.Даниел Генов (63-22.Сергей Георгиев). Треньор: Атанас Джамбазки.

Пирин: 22.Благой Макенджиев, 19.Станислав Костов (89-30.Тодор Траянов), 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 18.Юлиян Попев-кап., 24.Антон Костадинов, 6.Орлин Старокин, 4.Кристиян Кощрна (64-21.Александър Башлиев), 7.Тони Тасев (60-8.Иван Цветков), 10.Аймен Суда, 11.Даниел Младенов. Треньор: Милен Радуканов.

Голмайстори: 1:0 Даниел Генов (14), 1:1 Даниел Младенов (64), 1:2 Иван Цветков (86).

Главен съдия: Владимир Вълков.

Асистенти: Георги Калудов, Тони Пандарски.

Допълнителни асистенти: Георги Кабаков, Георги Гинчев.

Жълти картони: Даниел Гаджев (Монтана), Тони Тасев, Аймен Суда (Пирин).