Двата отбора играха открит и нападателен футбол с много положения и пред двете врати. Още в 6-ата минута най-активният в състава на монтанци Тони Тасев проби отляво, но стреля покрай гредата. Последваха два пропуска на Живко Петков. В 13-ата минута той се освободи от защитата на домакините, но ударът му премина покрай лявата греда, а след това се озова сам срещу вратаря Ивайло Василев, но би над вратата.

В 42-та мин. Борислав Дамянов нахлу от дясно в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, но топката дойде по-силна за Атанас Илиев и той не успя да я засече в опразнената врата.

След почивката Монтана взе инициативата и в 54-ата минута Тасев изпусна сам срещу вратаря. Натискът на домакините продължи и в 62-ата минута бърза атака през центъра завърши с подаване към Наско Илиев, който бе спънат в наказателното поле. Главният съдия Йото Гарабедов не видя нарушение, а монтанци получиха правото да изпълнят корнер. Тасев центрира от дясно, а капитанът Иван Михов засече с глава в мрежата за 1:0.

Десет минути по-късно Николай Цветков-Демона бе изпуснат от защитата на гостите, но изпрати топката покрай лявата греда. В 88-ата минута Борис Тютюков изпусна златен шанс да донесе точка за Поморие, след като бе изведен сам срещу вратаря, но Василев скъси ъгъла и спаси.

Монтана 1921 - Поморие 1:0 (0:0)

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов (46 мин. Йордан Йорданов), Тони Тасев, Атанас Илиев (86 мин. Мирослав Антонов), Николай Цветков (83 мин. Румен Трифонов), Сергей Георгиев. Треньор: Стефан Генов.

Поморие: Димитър Тодоров, Антон Иванов, Бекир Расим (85 мин. Живко Жеков), Борис Тютюков, Георги Петков (кап.), Живко Илиев (82 мин. Мирослав Коев), Живко Петков, Милен Танев, Теодор Стефанов, Тодор Таушанов, Християн Казаков. Треньор: Радослав Боянов.

Голмайстор: 1:0 Иван Михов (62 мин.).

Главен съдия: Йото Гарабедов. Асистенти: Дениз Соколов, Станислав Груев.

Жълти картони: Тони Тасев, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Атанас Илиев (Монтана); Димитър Тодоров, Християн Казаков, Тодор Таушанов, Георги Петков (Поморие).

Стадион "Огоста" - Монтана: 400 зрители.