Три минути преди почивката Жил Лоусън отново бе изпуснат от защитата и изравни с удар покрай вратаря. Отново Илиев се разписа за 2:1 в 57-ата мин. след меле пред вратата на Созопол. Гостите доиграха последните минути с 10 души след като Джейхан Зайденов получи втори жълт и червен картон.

"Няма грозна победа. Важното е, че спечелихме трите точки и оставаме в борбата за тройката”, заяви след мача старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов. "Доволен съм от старанието на момчетата. Бяхме равностойни на най-добрия отбор в групата”, коментира от своя страна треньорът на Созопол Маргарит Димов.

Монтана 1921 - Созопол 2:1

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Стефан Цонков (46-Александър Манолов), Кристиан Димитров, Айкут Рамадан (46-Йордан Йорданов), Иван Коконов, Саргис Шахинян (59-Владимир Айтов), Атанас Илиев Борислав Балджийски, Тодор Колев. Треньор: Ферарио Спасов.

Созопол: Стамен Бояджиев, Диян Лефтеров, Джейхан Зайденов, Жил Лоусън, Кирил Грозданов, Мирослав Иванов, Кристиян Пешов, Петър Кюморджиев-кап., Спас Спасов (61-Габриел До Кармо), Теодор Стефанов, Мустафа Мустафа. Треньор: Румен Димов.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (31), 1:1 Жил Лоусън (42), 2:1 Атанас Илиев (57).

Главен съдия: Никола Петров.

Асистенти: Димитър Стоилов, Венцислав Банчев.

Жълти картони: Иван Михов (Монтана); Джейхан Зайденов (Созопол).

Червен картон: Джейхан Зайденов (Созопол).

Стадион "Огоста" - Монтана: 400 зрители.