© bgathletic.com

Настилката ще е асфалт, а трасето ще с много малка денивелация, като изкачването е не повече от 300 м. Състезанието ще е и без такса участие.

На официалния сайт на крос „Скалите“ – www.crosskalite.com, става и самата регистрация за участие, която ще продължи до 27 септември.

Ще има състезания при подрастващите до 14, до 16 и до 18 години. В двете възрасти при малките ще се бяга 1600 м. Призьорите ще получат медали, а първите 6 в крайното класиране ще вземат и спортна екипировка.

За състезателите до 18-годишна възраст и в двата пола е предвидена парична награда – от 500 лв. за първо място до 150 лв. за шесто. Момичетата ще въртят две обиколки – общо 3200 м, а момчетата – 3 обиколки (4800 м).

До осмо място ще получат парични премии и дамите с награден фонд от 2725 лв. Победителката ще си тръгне със 750 лв., а завършилата на осма позиция – със 150 лв.5550 лв. е наградният фонд за мъжете, като за победителя е предвидена премия от 1250 лв. Тук паричните стимули са чак до завършилите на 12-то място.

Шоуто на крос “Скалите” се очаква да бъдат ветераните, като жените ще са над 45 г., а мъжете над 50 г. Силният пол обаче ще бъде разпределен в три категории – до 80 кг, до 100 кг и над 100 кг. Победителите ще получат кашони вино от изба „Магура“, а за всички участници е предвидена бутилка елитно шампанско.За абсолютно всички участници ще има и фланелки.

Крос “Скалите” се организира със съдействието на кмета на община Белоградчик Боян Минков и електропреносни фирми.

Източник: bgathletic.com