© atletikabg.com

Над 2200 бегачи от 30 държави участваха в двете дистанции на „Охрид тръчат“, а от България имаше участници от няколко клуба – „Локомотив“ – Дряново, „Атлет“ – Мездра, „Мизия“, „Юниверсал“ – София, „Атлетик“- Велики Преслав, „Нови Пазар“, „Левски“ – София и „Атлет“ – Карнобат.

Българите взеха четири призови места в едно от най-популярните шосейни бягания в Северна Македония – „Охрид тръчат“ на 2 юни в едноименния град.

Емили Ивановска (Северна Македония) е шампионка при жените с 24:25 пред Дария Кръстева (Северна Македония) – 24:48. Третото място бе за Весела Панчева (България), която завърши за 25:21.

В основната дистанция от 21.1 км (полумаратон) победи най-силният бегач на Северна Македония Дарио Ивановски, който постигна 1:10:01 и финишира на повече от километър пред Михаил Вълковски – 1:14:00 и Николай Николов – 1:15:44.

При жените Миляна Ристики (Северна Македония) надбяга Йована Субатля (Сърбия) с 1:30:01 срещу 1:30:40. Фросина Михайловска (Северна Македония) допълни призовата тройка с 1:31:35.

Победителите в дългата дистанция бяха наградени от новоизбрания президент на Република Северна Македония – Гордана Силяновска-Давкова.

Източник: .atletikabg.com