© triathlon.bg

Шампиони станаха състезателят на СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм“- Александър Божилов при юношите до 17 год., Красимир Георгиев при децата до 13год. и Никола Киров в акватлона за деца под 9 год.

Сребърни медали извоюваха Александър Божилов при юношите до 19год., Никол Колишева при девойките до 17год.,Степан Пантюхов и Десислава Лазарова – юноши и девойки до 15год. и Иван Иванов в акватлона за деца под 11год.

Първият подиум за България в дисциплината „щафета-микс“ донесоха спортистите Анастасия Пейчева, Борислав Палашев, Александър Божилов и Никол Колишева, като завоюваха бронзовото отличие. Бронзови медалисти са Адриан Йонинов и Мира Георгиева при юноши и девойки до 17год. Кристиана Пенкова и Кристиян Колев при юношите и девойки до 13год,

В категория „Елит-жени“ достойно представяне отбеляза националната шампионка Анастасия Пейчева, завършвайки на 7-мо място. При мъжете под 23год. Борислав Палашев завърши на престижната 10-та позиция, а Борис Андреев на 15-та.

„Основните ни цели за балканското първенство бяха да дадем шанс на колкото може повече деца да вземат участие в голям международен форум, по-опитните състезатели значително да подобрят миналогодишните си времена и да спечелим повече медали. Щастливи сме, че с подкрепата на партньорите на БАТ успяхме да изпратим толкова разширен състав, като най-малкият ни представител бе едва на 8 год. Днес той се прибира у дома като шампион.

В сравнение с първото ни участие, като отбор през 2021г. резултатите и класиранията, които атлетите отбелязаха са много по-добри. Бих искал да поздравя всички наши атлети и техните треньори за добре свършената работа през този състезателен сезон“, коментира Марио Илиев, председател на БАТ.

Източник: triathlon.bg