Мачът бе ръководен от Владимир Кирилов от Плевен. Негови асистенти бяха Петър Михов от Габрово и Павлин Петков от Велико Търново. Четвърти съдия беше Славян Добрев, а делегат на БФС – Бойчо Бойчев, и двамата от Враца.

Домакините откриха резултата още в 4-та минута, когато точен от бялата точка бе капитанът на мездренчани Васил Калоянов.

Само осем минути по-късно Лионел Матадос покачи преднината на „червено-черните“ на 2:0.

В средата на първата част мездренчани можеха да направят резултата класически, но кълбото прелетя на сантиметри над гредата.

В 29-та минута Иван Аспарухов вкара за 3:0 с удар по земя.

В края на първото полувреме гостите потърсиха гола, но изстрелът им бе неточен.

През втората част „болярите“ имаха лек превес на терена, но натискът им не даде резултат и „виолетовите“ не стигнаха до попадение.

Полувремето премина основно в смени за двата тима като на терена се появиха общо деветима играчи.

Двайсетина минути преди последния съдийски сигнал Атанас Атанасов от гостите отправи удар, но той бе високо над вратата, пазена от Василев.

Крайният резултат 4:0 в полза на мездренския тим оформи Кристиян Йотов в продължението на срещата.

"Локомотив": Ивайло Василев, Ваньо Иванов, Ивайло Тодоров, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Деян Иванов, Иван Аспарухов (Тодор Горанов), Гроздан Илиев (Михаил Иванов), Васил Калоянов (к.), Светослав Валериев (Мохамед Сила) и Лионел Матадос (Кристиян Йотов)
старши треньор: Диан Попов

"Етър-2": Пресиян Петков, Александър Краев (Борис Генчев), Александър Гугучков (Атанас Атанасов), Денис Мартинов, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов (Георги Иванов), Кристиян Кънчев, Никола Чукаров (Калоян Ненчев), Север Алиев и Траян Димитров (Кристиян Димитров)
старши треньор: Стефан Ангелов

Жълти картони: Денис Мартинов, Кристиян Кънчев, Ивелин Иванов, Калоян Ненчев (Е)

След този мач „червено-черните“ се завръщат на върха във временното класиране с актив от 55 точки и голова разлика 51-15. Възпитаниците на Диан Попов вече имат аванс от 3 точки пред втория "Бдин" (Видин) и пет пред третия - "Локомотив" (ГО) „Виолетовите“ са предпоследни с 15 пункта и голово съотношение 25-50.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на състава на „Янтра“ (Полски Тръмбеш).