Началото е на 5 март с турне на „Кошмарна комедия“ от Жан Поаре в НЧ „Отец Паисий-1859“ в Самоков. Френският комедиен вихър продължава да печели публика с абсурдни ситуации и блестящ актьорски ансамбъл.

На 6 март врачанската публика може да гледа „Леонс и Лена“ от Георг Бюхнер в камерна зала, а на 11 март спектакълът ще бъде представен и в ТР „Сфумато“ в София – първо гостуване на постановката на столична сцена.

Куклената програма също е наситена. „Грозното пате“ по Ханс Кристиан Андерсен (7 март), „Бременският заспал музикант“ по Братя Грим (14 и 16 март), „Малка нощна приказка“ (21 март) канят най-малките зрители в света на въображението. Част от спектаклите ще гостуват и в детски градини и училища в София и региона.

На 9 март „Вишнева градина“ от А.П. Чехов ще се играе на сцената на „Сълза и смях“ в София – още едно значимо турне за трупата.

Комедийната линия продължава с „Извън контрол“ от Рей Куни в Монтана (12 март), както и с турнета на „Кошмарна комедия“ в Ямбол (17 март), Сливен (18 март) и Сливница (24 март).

Сред акцентите на месеца е и „Голям мръсник“ от Пиер Шено – на 20 март в камерна зала във Враца и на 26 март в Сатиричния театър в София. Това ще бъде първата среща на спектакъла със софийската публика – събитие, което се очаква с особен интерес.

На 25 март зрителите във Враца ще гледат „Наречен господин“ от Филип Льоле, а на 27 март – Международния ден на театъра – „Роклята беглец“ от Щефан Фьогел ще гостува в с. Ружинци.

Финалът на март е белязан от премиера – „Ботевата любов“ от Бойко Илиев (31 март). Новият спектакъл обещава емоционален и вдъхновяващ поглед към една от най-светлите личности в българската история.

Повече информация и билети може да откриете на www.dktvratsa.com!