Срещата започна равностойно за двата тима, като още в 3-та мин домакините получиха правото на пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Последва точно изпълнение, но стражът на мездренчани без затруднение закова топката в ръцете си. Опитът на „партизаните“ да наложат домакински натиск бързо бе укротен и локомотивци вдигнаха оборотите.

Последваха разменени атаки към двете врати, но без сериозни опасности пред двамата вратари. В 32-та мин. Кр. Димитров овладя топката в центъра, пусна точен пас към свободния вдясно Сергей Димитров. Нападателят напредна в наказателното поле и с прецизен пас намери връхлитащия капитан Васил Калоянов, който с глава изпрати неспасяемо кълбото във вратата на домакините за 0:1, при който резултата завърши първата част.

Второто полувреме започна с подчертан игрови превес за мездренчани. Така в 52-та мин. С. Георгиев овладя топката в центъра, подаде вдясно на Ваньо Иванов, който напредна и намери непокрит в наказателното поле новото попълнение Ивайло Дудушки, който не сгреши и удвои резултата.

Домакините опитаха да отвърнат на удара, но атаките им бяха пресичани далече от вратата, пазена от Ставрев. Мездренчани от своя страна непрекъснато атакуваха стража на домакините и в 85-та мин. след поредно разбъркване пред тяхната врата топката попадна във Ваньо Иванов, който нахлу в наказателното поле и подаде по земя към свободния Васил Калоянов, за да вкара второто си попадение почти от границата на вратарското поле.

Така след втория кръг на Северозападна Трета лига Локомотив (Мездра) записа втора изразителна победа и оглави временното класиране с пълен актив от 6 точки и голова разлика 8:1.

Наставникът на Локомотив Николай Нинов заложи на следния състав: Цветелин Ставрев, Емил Мандев, Пламен Петров, Михаил Бешев, Ваньо Иванов, Кристиян Димитров, Кристиян Атанасов, Иван Аспарухов (62 - Асен Русинов), Ивайло Дудушки (75 - Кристиян Грозданов), Сергей Георгиев, Васил Калоянов (к) (86 - Гроздан Илиев).