Срещата започна устремно за „червено-черните“. Още в 9-та минута след бърза атака отдясно и прецизен пас в наказателното поле, топката попадна в капитана Васил Калоянов, който не сгреши, и от близо направи безпомощен вратаря на гостите. Последваха нови атаки пред вратата на Ювентус, домакините създадоха няколко отлични положения, но пропуски направиха Бешев, С. Георгиев и Кр. Димитров.

В 35-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, Сергей Георгиев насочи с глава топката под напречната греда, а играчът на гостите Владислав Христов я спря с ръка. Съдията мигновено даде червен картон на футболиста и посочи бялата точка за изпълнението на дузпа, която С. Георгиев превърна в гол и удвои преднината на „локомотивци“.

Второто полувреме започна още по-уверено за мездренчани, които продължиха да пресират съперника и да създават опасни положение чрез пробиви по фланговете. Така в 56-ата минута голмайсторът С. Георгиев се възползва от пас на Иван Аспарухов и се разписа за втори път.

Влезлият на мястото на Васил Калоянов Ивайло Дудушки реализира четвъртото попадение в 64-ата минута. Въпреки че играта и на двата отбора бе коректна и в рамките на позволеното, от време на време припламваха искри. Так в 76-ата Аспарухов удари ненужна без топка съперников играч и също получи директен червен картон. Малко след като и двата тима останаха с по 10 души, Мартин Милков от Ювентус се възползва от грешка в защитата на домакините и вкара почетното попадение за 4:1.

Последваха нови силни минути за локомотивци, както и множество пропуски пред врата на Филипов. Все пак в 85-ата минута Сергей Георгиев даде отличен пас към Ваньо Иванов, който оформи крайния резултат 5:1.

Наставникът на домакините Николай Нинов заложи на следния състав: Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Давид Шакерян(55 - Пламен Петров), Кристиян Атанасов (68 - Емил Мандев), Михаил Бешев (55- Деян Иванов), Кристиян Димитров, Кристиан Грозданов (39 – Иван Кирилов), Васил Калоянов (к)( 55- Ивайло Дудушки), Сергей Георгиев и Иван Аспарухов.

Гостите играха в състав: Теодор Тодоров (Филип Филипов – 46) , Ангел Боев, Владислав Христов, Крис Димитров, Любомир Йозов, Любомир Иванов, Мартин Маринов, Кристиян Аначков, Валентин Андонов (к) (Ивайло Дюлгеров - 46), Мартин Трифонов и Марин Милков.

Срещата бе ръководена от съдийска бригада в състав Петър Петров, с асистенти Веселин Найденов и Валентин Георгиев и тримата от Монтана. Четвърти съдия на двубоя бе Росен Гановски от Враца, и делегат на БФС – Радой Христов – Монтана