Двата отбора започнаха в добро темпо, като още в началото на мача домакините показаха хъс и тактическа дисциплина. В играта им имаше идея, отиграванията бяха точни и създаваха опасности пред вратата на гостите.

С пропуски за железничарите се отличиха Валдемар Асенов, Иван Аспарухов, заменилият го Красимир Ангелов и Пламен Венелинов. Последният вкара в средата на първата част, но попадението не беше зачетено заради засада. Гостите от Дреновец отвърнаха с опасен удар на Пиер Пиеров. Така първата част завърши при нулево равенсто, но заслугата за това бе на вратаря на съперника Юлиян Весков, който предотврати няколко стопроцентови гола.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но гостите удържаха до 61-та минута, когато Гроздан Илиев центрира в наказателното поле на гостите и капитанът Генади Петров засече топката с глава за 1:0.

Ивайло Орлинов от Дреновец опита да възстанови равенството и отправи опасе удар към вратата на Локомотив, който бе париран.