В 19-та минута „железничарите“ имаха претенции за дузпа след очевидно нарушение срещу Николай Ганчев, но реферът даде знак играта да продължи.

Шест минути по-късно домакините стигнаха до попадение след гол на Александър Веселинов.

В средата на втората част Ангел Петров удвои преднината на своя тим. В 73-ата минута Ангел Каишев прехвърли стража на „Локомотив“ за 3:1.

Десетина минути преди края на срещата Васил Сапунджиев фаулира Теодор Тошев. Това нарушение предизвика хаос и меле край тъч линията. В крайна сметка реферът вдигна червен картон и изгони футболиста на гостите от Мездра.

В разразилата се суматоха Абдула Камара от домакините изблъска съперник и също беше отстранен от игра.

Четири минути преди последния съдийски сигнал капитанът на мездренчани Николай Ганчев върна един гол, но времето не стигна на „Локомотив“ за точката от тази среща и двубоят завърши 3:2 за „Дреновец“.

След този кръг момчетата на Диан Попов запазват второто място във временното класиране с актив от 56 точки и голова разлика 54-21.

В следващия двубой мездренчани приемат шестия в подреждането – „Севлиево“. Срещата е на 5 май, петък, от 18:00 часа.