Домакините имаха възможност за откриване на резултата още в самото начало на срещата, когато опасен удар на Иван Аспарухов премина покрай вратата на „железничарите“ от Горна Оряховица.

Десетина минути по-късно гостите отправиха последователно три удара към вратата на мездренчани, но момчетата на Диан Попов се справиха с опасността.

Последваха две спорни ситуации в наказателното поле на горнооряховци, но претенциите на домакините за дузпа не бяха уважени от главния съдия.

В 29-ата минута мездренският тим направи принудителна смяна. На мястото на изнесеният на носилка Ивайло Бояджиев влезе Лионел Матадос.

Минута по-късно Даниел-Виктор Кънчев проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят на домакините се справи безпогрешно.

Четири минути по-късно Гроздан Илиев от състава на Диан Попов отправи далечен шут, но стражът Венцислав Димитров улови кълбото.

В 55-ата минута Ваньо Иванов нахлу в наказателното поле на горнооряховския отбор и бе съборен, но вместо да посочи бялата точка, главният съдия вдигна жълт картон за симулация.

В 63-ата минута падна и единственото попадение в мача. Влезлият като резерва Светослав Валериев разстреля вратаря на „черно-белите“ с удар от границата на наказателното поле.

До края на двубоя не се стигна до нищо опасно и срещата завърши 1:0 в полза на тима от Мездра.

„Локомотив“ (Мз): Ивайло Василев, Ваньо Иванов, Ивайло Тодоров, Стефан Стефанов, Васил Сампунджиев, Гроздан Илиев (Светослав Валериев), Иван Аспарухов (Тодор Горанов), Деян Иванов, Васил Калоянов (к.), Михаил Иванов (Михаил Бешев), Ивайло Бояджиев (Лионел Матадос)
старши треньор: Диан Попов

„Локомотив“ (ГО): Венцислав Димитров, Ивайло Велчев (Красен Трифонов), Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров (к.), Али Ахмед, Александър Узунов, Явор Генчев (Тодор Бакърджиев), Даниел-Виктор Кънчев, Янислав Цачев, Георги Колев, Димитър Байдаков
старши треньор: Лъчезар Русев

Жълти картони:
ЛОКО МЗ – (Гроздан Илиев, Ваньо Иванов, Светослав Валериев)
ЛОКО ГО – (Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров, Явор Генчев)

След този двубой „Локомотив“ (Мездра) се върна на върха в класирането с актив от 52 точки и голова разлика 47-14. Втори е „Бдин“ (Видин), който загуби гостуването си на „Левски 2007“, с три точки по-малко, а трети са горнооряховските „железничари“, на цели 5 точки зад лидера.

В следващия кръг възпитаниците на Диан Попов гостуват на „Павликени“. Срещата е на 31-ви март, петък.