Успехът на домакините бе заслужен, тъй като те доминираха през първото полувреме и в края му материализираха предимството си. В 13-ата минута Ивайло Бояджиев тресна гредата. Съотборникът му Светослав Валериев пропусна да открие резултата в 21-ата, когато се измъкна сам срещу вратаря на гостите. Малко след това Петър Христов стреля от малък ъгъл, но мездренски страж спаси.

Съотборникът му Ивайло Стайков пък шутира от воле, но встрани от целта. Опасни удари към отсрещната врата отправиха Николай Ганчев и Иван Аспарухов, но не сполучиха. Именно двамата обаче изковаха успеха на „железничарите“ малко преди почивката. Първо в 40-ата минута, Ганчев откри резултата с глава след центриране от дясно на Бояджиев. Секунди преди почивката пък Аспарухов наказа грешка на противниковата защита, насочвайки топката покрай стража Теодор Трендафилов за окончателното 2:0. Веднъж Ганчев и два пъти Тодор Горанов стреляха опасно през второто полувреме. В 76-ата минута Васил Асенов спаси вратата на Локомотив от попадение.

В 80-ата пък му помогна гредата след удар на футболист от Гранит. Секунди по-късно главния съдия Росен Гановски прекрати контролата след като се консултира с щабовете на двата отбора, поради изсипалия се проливен дъжд, светкавиците и бързо спусналата се тъмнина над терена.

След двубоя наставникът на „железничарите“ Диан Попов заяви: „Доволен съм и от показаното на терена, и от резултата, тъй като с всеки мач отборът показва израстване. Тази контрола бе важна за нас да не губим ритъм, поради отложения час с Горна Оряховица, а и като цяло, Югозападната Трета лига е по-силна от нашата. Така че тази победа е още по-важна. Жалко, че поради неочаквано изсипалият се дъжд, не успяхме да доиграем срещата до края.“

Състави: „Локомотив“: Христо Георгиев, Стефан Стефанов, Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Деян Иванов, Ивайло Бояджиев, Светослав Валериев, Николай Ганчев, Гроздан Илиев, Иван Аспарухов (Васил Асенов, Тодор Горанов, Ивайло Орлинов и Михаил Бешев).

Гранит (Владая):Теодор Трендафилов, Божидар Кацарски, Николай Щерев, Ивайло Стайков, Стоян Иванов, Петър Христов, Димитър Велизаров, Божидар Христов, Димитър Петров, Боян Евтимов и Костадин Кафтанов (Преслав Николов, Мартин Минев, Кристиян Николов, Велизар Радков и Стевица Радкович)