© Снимка: Мирослав Гетов

Домакините откриха в 26-та минута, когато Васил Калоянов вкара с глава. В последните секунди на първата част удар на Ивайло Бояджиев бе отразен от стража на гостите Радослав Рашков, който е и кандидат за депутат на предстоящите избори.

„Железничарите“ покачиха на 2:0 в 64-та минута чрез Ивайло Бояджиев.

Мездренчани бяха пределно мотивирани за успеха и редяха атака след атака. 13 минути преди края на срещата Ивайло Орлинов прати кълбото в мрежата, но попадението бе отменено поради нарушение в атака.

В продължението на мача, влезлият като резерва, Тодор Горанов оформи крайния резултат 3:0.

„Локомотив“: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к), Деян Иванов, Ивайло Бояджиев (Тодор Горанов), Светослав Валериев, Васил Калоянов (Гроздан Илиев), Михаил Иванов (Михаил Бешев) и Ивайло Орлинов (Паоло Петков)
старши треньор: Диан Попов

„Янтра“: Радослав Рашков, Александър Божуранов (Калоян Илиев), Емилиян Ангелов, Георги Денков (Тони Маречков), Исмаил Мастънов, Красен Славчев, Любомир Генчев, Мартин Минчев, Марио Балъков, Ростислав Данчев и Християн Кожухаров
старши треньор: Петър Кръстев

С тази победа „железничарите“ събират актив от 21 точки и голова разлика 22-6. В следващия кръг „Локомотив“ гостува на лидера в подреждането „Бдин“ (Видин) в битка за върха в класирането.