Срещата започна равностойно, но домакините в „черно-бял“ екип бързо овладяха центъра на терена и заиграха със самочувствие на лидери. Момчетата на Диян Попов търсеха ранен гол и той не закъсня. В 8-та минута голмайсторът на мездренчани Васил Калоянов получи извеждащ пас зад гърба на защитата на гостите след двойно подаване с Михаил Иванов и направи безпомощен вратаря на гостите за 1:0. След попадението последваха силни минути за мезренчани, но не успяха да стигнат до второ попадение.

В средата на полувремето дряновци постепенно поизравниха играта и подсказаха, че няма лесно даотстъпят. Първият точен удар към вратата на Ивайло Василев гостите отправиха в 20-та минута, но опитният страж изби в ъглов удар. Последва разбъркване и пред вратата на домакините, но ударът отново бе спасен от вратаря Василев. Гостите заиграха по-уверерено и направиха няколко опасни влизания в полето на „Черно-белите“, но не застрашиха стража на „мездренчани“.

В добавеното 3-минутно продължение на първата част след двуходова комбинация домакините пропуснаха да удвоят резултата. Така след 48 минути игра двата отбора се оттеглиха на почвката при резултат 1:0.

Второто полувреме започна с подчертан домакински натиск, но гостите явно добре бяха разузнали силните страни на съперника си и успяваха да спират атаките на мездренчани. В 47 –та мин. Калоянов отправи силен диагонален удар, спасен с усилие от вратаря.В 54-та мин. Гроздан Илиев отклони топката с глава в наказателното поле, но ударът ме бе неточен.

Двубоят продължи с разменени атаки към двете врати, но без успех и за двата отбора.

В 90-мин на срещата Калоянов свали с гърди топката към влезлия през втората част Иван Аспарухов, който офирми крайния резултат 2:0.

Наставникът на Локо (Мз) Диан Попов заложи на следния състав: Ивайло Василев, Ивайло Тодоров, Михаил Сила, Васил Сапунджиев, Николай Ганчев(к), Гроздан Илиев, Ивайло Бояджиев, Светослав Валериев, Васил Калоянов, Михаил Иванов и Лионел Матадос (46-там – Иван Аспарухов).

За госите играха Ст. Монин, Ал. Литаров, Ив. Велев, Св. Събев, В. Петров, Д. Дончев, Конст. Йорданов(к), Г. Атанасов, Д. Дачев, Р. Стоилов, Н. Банов.