Локомотивци бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки. Освен гола, те изпуснаха още дузина чисти положения пред вратата на Ботев (Рогозен).

Победния гол падна в 50-ата минута, когато Борис Тончев се разписа с удар от средно разстояние. След това на два пъти гредите помогнаха на домакините да не инкасират ново попадение.

Локо (Мездра) игра в състав: на вратата Кристиян Тончев, в защита Камен Каменов, Ивайло Димитров, Мартин Монов и Преслав Петков, в халфовата линия Александър Миков, Юлиян Димитров, Марио Иванов и Николай Генов, в нападение Борис Тончев и Тихомир Найденов. След почивката влязоха още Пламен Йорданов, Владимир Найденов и Марио Велинов.

В другите две срещи вчера Огоста (Хайредин) разгроми с 6:0 Строител (Кунино), а Дунав 2016 (Селановци) загуби у дома с 0:2 от лидера Манастирище.

Във временното класиране след 7-мия кръг начело е Манастирище с 18 точки и мач по-малко, пред Скала (Зверино) с 16 и Околчица (Моравица) с 15. Локо (Мездра) дели четвърто-шесто място заедно с Монолит (Манастирище) и Огоста (Хайредин) - с по 13 т.