„Локомотив“ поведе с два гола, вкарани в рамките само на една минута. В 32-та минута Ивайло Бояджиев центрира от корнер, Генади Петров върна към Васил Калоянов, който не сгреши с глава, откривайки резултата.

Секунди по-късно гостите вече имаха преднина от две попадения, след като Ваньо Иванов вкара за 0:2.

Втората част започна перфектно за „Партизан“. Двамата играчи, влезли на почивката, върнаха тима от Червен бряг в мача. Първо в 46-та минута Георги Петков се разписа за 1:2, а в 53-та минута Любомир Иванов от фаул изравни резултата - 2:2.

Само шест минути по-късно Михаил Иванов попари надеждите на домакините с трети гол.

В 79-минута Васил Калоянов мина през защитата на „Партизан“ като на парад и сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат 4:2 в полза на мездренчани.

Стартови състави:

„Партизан“: Георги Милчев, Георги Петков, Борислав Иванов (Венцислав Сълев), Дилян Димитров, Михаил Милчев, Калоян Тодоров (к.), Милен Иванов (Тихомир Динев), Петьо Петков (Тодор Любомиров), Здравко Кръстев, Петьо Петров (Христо Димов), Атанас Атанасов (Любомир Иванов)
старши треньор: Илия Войнов

„Локомотив: Васил Асенов, Ваньо Иванов, Генади Петров (к.), Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Гроздан Илиев (Михаил Бешев), Деян Иванов, Тодор Горанов (Иван Аспарухов), Михаил Иванов, Васил Калоянов, Ивайло Бояджиев (Ивайло Орлинов)
старши треньор: Диан Попов

След този успех „Локомотив“ събира актив от 39 точки и голова разлика 38-14, заемайки второто място във временното класиране.