В самото начало на срещата домакините натиснаха съперника и още в 9-ата минута откриха резултата. Давид Стоянов се оказа на точното място и прати топката в мрежата след удар с глава.

Малко след това гостите успяха да вкарат гол, но попадението бе отменено поради засада.

В 19-ата минута Милен Василев удвои преднината на „черно-белите“ в този мач, след хубав диагонален удар от границата на наказателното поле.

След половин час игра, възпитаниците на Николай Нинов организираха скоростна контраатака. Милен Василев напредна по левия фланг, центрира към наказателното поле, но кълбото излезе в аут.

Малко преди края на първата част, Брайан Стоянов изведе Давид Стоянов отляво, халф-бекът стреля, но вратарят на софиянци изби със сетни усилия.

Втората част започна ударно за мездренчани, които направиха резултата класически след попадение на Лионел Матадос.

Полувремето не впечатли с нещо особено, освен че гостите успяха да върнат един гол, оформяйки крайното 3:1.

„Локомотив“(Мз): Кристиян Дяков, Митко Красимиров, Генади Петров, Васислав Димитров, Паоло Петков, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Давид Стоянов, Лионел Матадос, Милен Василев, Браиан Стоянов (Ивайло Сайков, Методи Янков, Николай Генов, Владимир Найденов)
старши треньор: Николай Нинов

„Локомотив“ (Сф) U19: Константин Иванов, Лука Иванов, Любослав Асенов, Любо Митков, Любомир Стоянов, Калоян Иванов, Алекс Нинов, Мартин Стоилов, Георги Петров, Денис Стефанов, Наско Няголов (Божидар Кацарски, Тони Борисов, Цветомир Димитров, Николай Петков, Александър Тодоров, Мартин Биберов)
старши треньор: Юлиян Петков

Главен съдия: Росен Гановски (Враца)

Последната проверка на „Локо“ (Мездра) е в неделя със състава на „Първа атомна“ в Козлодуй.

Първенството в Северозападната Трета лига се подновява на 21-ви февруари. В първия пролетен кръг „червено-черните“ гостуват на „Павликени“, които са наказани за една среща и двубоят ще се играе на неутрален терен.