Двубоят започна с домакински натиск. Превес откъм атаки имаха домакините, които създадоха чисти ситуации за гол, но завършващите удари бяха неточни.

В 32-ата минута далечен шут на играч в „черно-бяло“ прелетя високо над вратата, а няколко минути по-късно Деян Захариев от гостите получи пас в наказателното поле, но ударът му бе встрани от целта.

В самия край на първата част Ваньо Иванов пропусна да открие резултата.

Домакините започнаха втората част още по-мотивирани за успех.

Малко след подновяването на играта миналият през тима от Мездра Браиан Дочев бе заменен. Футболистът изрази бурно недоволството си от това, ритайки входната врата на административната сграда на стадион „Локомотив“.

В 75-та минута Антонио Йорданов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Точен за 1:0 бе влезлият като резерва Митко Красимиров.

Две минути по-късно четвъртият съдия подсказа на главния арбитър за реплика от страна на Браиан Дочев от състава на „Бдин“. Мирослав Михайлов вдигна жълт картон на футболиста, който бе край тъч линията. Това разгневи играча и той удари главния съдията. При тази ситуация стана меле, в което се включиха почти всички играчи в „жълто-синьо“. Един от най-активните бе замененият преди минути Валдемар Лашков, който изрита Мирослав Михайлов.

Играта продължи, след като футболистите се успокоиха. До края на срещата не паднаха повече попадения и „Локомотив“ се поздрави с успеха с минималното 1:0.

„Локомотив“: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Васислав Димитров, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к.), Гроздан Илиев, Стоян Иванов (Паоло Петков), Светослав Валериев, Антонио Йорданов, Михаил Иванов (Иван Аспарухов-младши), Пламен Венелинов (Митко Красимиров)
старши треньор: Диан Попов

„Бдин“: Павел Станев, Янек Кирилов, Ивайло Иванов, Ангел Цолов, Стойчо Стойков, Калоян Цветков (к.), Людмил Иванов (Денис Николов), Андрей Атанасов, Браиан Дочев (Станислав Жеков), Деян Захариев, Валдемар Лашков (Александър Веселинов)
старши треньор: Александър Любомиров

След този двубой „железничарите“ остават на 13-то място с актив от 21 точки и голова разлика 21-35.

В следващия кръг момчетата на Диан Попов гостуват на дублиращия тим на „Ботев“ (Враца). Двубоят в града под Околчица е на 16-ти април от 17:00 часа.