Срещата започна равностойно, като локомотивци опитаха да наложат териториален превес, но гостите бяха изградили здрава защитна стена. Постепенно играта се изравни и се пренесе в центъра на терена, където преобладаваха единоборствата и грешни пасове. В отделни моменти играчите от двата отбора опитваха атаки през крилата, но липсваха идеи и точни удари и пред двете врати.

30 минути от началото на мача, след поредното нарушение от страна на гостите, играчът на Вихър - Цветан Петров, умишлено задържа топката и съдията му показа жълт картон. Последва изритване на кълбото извън терена от осмицата,но реферът Петър Кузев го пожали и не го изгони. Усетили тънките съдийски реверанси, гостите започнаха умишлено да търсят сблъсъци и да симулират, което изнерви играта.

Все пак в 35-та минута след грешка в защитата на мездренчани, Митко Русанов откри резултата за гостите. Локомотивци се вдигнаха да върнат бързо гола, но успяха да създадат 1-2 положения, но без резултат.

Второто полувреме започна повече от добре за домакините, когато в 47-та м. С. Георгиев се пребори за една топка в центъра, подаде към Аспарухов, който намери непокрит вляво Кристиян Атанасов, който с точен удар възстанови равенството.

Домакините вдигнаха оборотите, но последваха чести спирания на играта заради симулативните падания лежане по тревата от страна на гостите. Освен това множеството спорни отсъждания на рефера допълнително изнервиха играчите на Локомотив. Така в 65-та минута се стигна до сблъсък между Илиян Джаров от гостите и Васил Сапунджиев и съдията изгони и двамата с директни червени картони.

До края на мача домакините изпуснаха 2-3 чисти положения, но резултатът остана непроменен.

След третия кръг на Северозападна Трета лига отборът на Локомотив заема втора позиция във временното класиране с актив от 7 точки и голова разлика 9:2.