Срещата започна с бърза игра, редувайки атаки и към двете врати. Отборът на Николай Христозов бе по-концентриран и първият опасен удар дойде около 20-а минута, когато Кристиян Димитров уцели гредата. В 30-ата минута пък домакините отбелязаха, но съдията не зачете попадението, отсъждайки засада.

В 45-та минута, секунди преди почивката, капитанът на „червено-черните“ Васил Калоянов даде преднина на мездренчани за 0:1 след центриране от фаул.

Второто полувреме започна в същото темпо. Домакините опитаха да наложат натиск, при който в 50-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна полза. Зад топката застана Йордан Йорданов, който бе точен от бялата точка и изравни резултата в 51-а минута.

След изравнителното попадение последваха силни минути за локомотивци. Те вдигнаха оборотите и заиграха на преса. Секунди преди края, Калоянов уцели гредата, а Ваньо Иванов не успя да вкара топката в мрежата от голлинията.

Така след XXVIII кръг на Северозападна Трета лига, Локомотив остава еднолично на четвърта позиция с 48 точки и голова разлика 53:31.

В предпоследния кръг на първенството мездренчани приемат отбора на „Боруна“ (Царева ливада) на 25 май (събота) от 18:00 ч.