Всичко по-интересно в контролата се случи след почивката. Единственото по-чисто положение през първата част бе в 30-ата мин., когато Николай Николов от гостите стреля отблизо в напречната греда. Непосредствено преди тази ситуация ботевградчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бранител на домакините. Запомниха се също два далечни удара на Марио Иванов и на Румен Рангелов, парирани със сетни сили от вратаря на "зелено-белите" Александър Йорданов.

Пет минути след антракта влезлият току-що в игра капитан на гостите Здравко Атанасов проби на скорост през центъра и с техничен изстрел по земята откри резултата - 0:1. Само пет минути по-късно обаче Румен Рангелов се възползва от хубав извеждащ пас в коридор на Владимир Найденов и хладнокръвно възстанови равенството - 1:1.

В 66-ата мин. Атанасов остана непокрит в пеналта след изпълнение на корнер и с удар от въздуха под напречната греда изведе Балкан отново едни гърди напред - 1:2.

Последваха две добри възможности за гостите да увеличат преднината си - перфектни намеси в тези ситуации имаше вратарят на "червено-черните" Ивайло Сайков, който отрази опасни изстрели на Ивайло Цветанов и на Кристиян Ковачев. Ботевградчани доиграха мача в намален състав след като в 87-ата мин. Цветанов получи последователно жълт и червен картон за оспорване на съдийско решение.

Така се стигна до 89-ата мин., когато Росен Крумов центрира от корнер и 18-годишният юноша на домакините Веселин Русинов вкара атрактивен гол с пета в стил "Златан Ибрахимович", фиксирайки крайното 2:2.

Поради контузии или други причини спаринга пропуснаха редица основни футболисти на "железничарите" - Илия Илиев, братята Валдемар и Браиан Стоянови, Кирил Кръстев, Алексзандър Петров, Момчил Манчев и др. Неофициален дебют с червено-черната фланелка направи 21-годишният офанзивен халф от Лом Николай Лазаров, играл за последно в Партизан (Червен бряг), а преди това в Първа атомна (Козлодуй).

Последната контрола на Локо (Мездра) преди подновяването на първенството в Северозападната Трета лига е другата събота, 16 февруари, от 13:00 часа с петия на полусезона в "А" ОФГ Монтана Расово.

ОФК Локомотив (Мездра): Ивайло Сайков, Любослав Петров, Камен Каменов, Николай Михайлов, Мирослав Божинов, Владимир Найденов, Николай Лазаров, Марио Иванов (кап.), Михаел Парасков, Любослав Младенов, Румен Рангелов (Веселин Русинов, Борислав Йонов, Росен Крумов, Божидар Ватов). Старши треньор: Николай Николов.

Балкан (Ботевград): Александър Йорданов, Николай Николов (кап.), Стоян Манолски, Тодор Ненов, Мартин Вълчинов, Иван Редовски, Ивайло Бояджиев, Денил Селимински, Стефан Аличков, Ивайло Златев, Ясен Георгиев (Здравко Атанасов, Ивайло Цветанов, Кристиян Ковачев, Никола Иванов, Кристиян Кръстев, Дейвид Йорданов, Александър Маринов, Мартин Кирилов). Старши треньор: Иван Редовски.

Голмайстори: 0:1 Здравко Атанасов (50 мин.), 1:1 Румен Рангелов (55 мин.), 1:2 Здравко Атанасов (66 мин.), 2:2 Веселин Русинов (89 мин.).

Съдийска бригада: главен рефер - Росен Гановски, с асистенти - Славян Добрев и Георги Бенчовски.

Червен картон: Ивайло Цветанов (Балкан), жълти картони: Стефан Аличков, Ивайло Цветанов (Балкан); Владимир Найденов, Камен Каменов (Локомотив).

Стадион "Локомотив" - гр. Мездра: 50 зрители.