След отличното представяне за Купата на България в сряда, отборът на „железничарите“ от Мездра набира скорост. Двата отбора изиграха един интересен и коректен мач, в който и двата тима търсеха победата с интересни отигравания и бърза игра.

След първия съдийски сигнал домакините заиграха на бързи обороти и превзеха централната част на терена. В играта на момчетата на ст.треньора Николай Нинов личеше организираност и добра тактическа дисциплина. Бързите набези на „черно-белите“ създадоха смут в редиците на гостите, което даде самочувствие на локомотивци и те заиграха уверено и с подчертан игрови стил. Гостите обаче подсказаха, че също ще търсят 3-те точки. В 11 м. след изпълнение на ъглов ударсъздадоха първата опасност пред вратата на завърналия се титулярен страж Кристиян Дяков, но защита на мездренчани сес прави с опасността. 2 мин. след това, вратарят на гостите изпълни удар от вратата, но топката попадна в Ивайло Златев, който пусна прецизен пас наляво към Пламен Валериев, който напредна към наказателното поле и с прострелен изстрел направи безпомощен капитана на гоститеза 1:0.

Последваха няколко ответни атаки от страна на гостите, но бранителите в „черно-бяло“ и сигурната игра на Дяков не допуснаха изненади.До края на полувремето двата отбора си размениха няколко положения под проливния дъжд, но се оттеглиха при резултат 1:0 за домакините.

Втората част започна в по-умерено темпо, тъй като теренът вече бе достатъчно хлъзгав. Въпреки това, мездренчани натиснаха и показаха характер, който в 51-та минута бе възнаграден с второ попадение. След поредното дълго подаване от Васислав Димитров към успремилия се напред Ивайло Златев - Терминатора, който преодоля двама защитници в сини екипи и с техничен прехвърлящ удар увеличи преднината на локомотивци на 2:0.

Срещата продължи с разменени атаки и удобни положения за гостите, но до попадение така и не се стигна. В 65-та м. Ивайло Златев се оказа сам срещу стража на гостите, преодоляго, но топката премина над напречната греда. В последните минути на мача „железничарите“ изпуснаха още две чисти положения за гол, но резултатът се запази и след даденото от гл.съдия 4-мин. продължение.

Така следIV-я кръг на Северозападната Трета лига отборът на Локомотив (Мездра) се изкачи на 9-то място във временното класиране с 4 т и голова разлика 4:5 (-1).

Двата отбора играха в следните състави:

Локомотив (Мездра): 31-Кристиян Дяков, 5- Мариян Кусев,23- Генади Петров(к), 77- Васислав Димитров(73-м – Митко Красимиров), 22- Методи Янков (88 м- Паоло Петков), 55-Николай Ганчев, 8-Гроздан Илиев, 99- Петьо Петков (88 м - Стоян Иванов) , 10 - Пламен Венелинов, 11- Лионел Матадос, 98-Ивайло Златев (81-Радослав Зарев).

Ст.треньор: Николай Нинов

Янтра (Полски Тръмбеш):1- Радослав Рашков(к); 11-Бранимир Ботев; 23-Емилиян Ангелов; 18- Янислав Илиев; 6-Красен Славчев; 4-Исмаил Мастънов;10 – Марио Балъков (70 м –Ал. Божанов); 19 – Николай Иванов (85 м –Ив. Иванов); 7-Любомир Генчев,7-Калоян Илиев (61 м- В.Василев(- В. Василев)тне М

Ст.треньор7: Петър Кръстев