Резултатът бе открит в 21-ата мин., когато Валдемар Стоянов засече с глава центриране от левия фланг на Момчил Манчев за 1:0.

15 минути по-късно плеймейкърът Светослав Валериев изведе с пас от центъра на терена Валди Стоянов сам срещу вратаря на гостите Ивайло Върганов и нападателят хладнокръвно покачи на 2:0.

До края на първата част се запомниха няколко добри пробиви по лявото крило на новото попълнение в състава на "червено-черните" Антонио Йорданов, който постоянно тормозеше отбраната на козлодуйчани.

Малко преди почивката гостите можеха да се върнат в мача, но младият страж на локомотици Генади Ненков отрази опасен удар от непосредствена близост на Емануел Недялков.

През второто полувреме темпото на игра поспадна, за което допринесе горещото време, както и фактът, че и двата отбора започнаха доста късно лятната си подготовка.

Най-красивият момент в срещата дойде в 71-ата мин., когато халфът на козлодуйчани Людмил Николов отправи атрактивен изстрел по диагонала в горния ляв ъгъл на вратата - стражът на домакините обаче успя със сетни сили да избие в корнер.

Десетина минути преди края на мача главният рефер Росен Гановски отстрани от скамейката старши треньора на "железничарите" Валери Цветанов за реплика по негов адрес.

ОФК Локомотив (Мездра) - Първа атомна (Козлодуй) 2:0

ОФК Локомотив (Мездра): Генади Ненков, Симон Николов, Стефан Георгиев, Момчил Манчев, Мартин Михайлов, Светослав Валериев, Марио Иванов, Мартин Рашов, Валдемар Стоянов (кап.), Красимир Георгиев (78 мин. Михаел Парасков), Антонио Йорданов. Треньор: Валери Цветанов.

Първа атомна (Козлодуй): Ивайло Върганов, Веселин Кърлиев (11 мин. Калин Красимиров) , Десислав Атанасов, Ивайло Маринов, Александър Герасимов, Людмил Николов, Емануел Недялков (68 мин. Иван Маринов), Пламен Трифонов, Николай Ганчев (кап.), Ваклин Николов, Михаел Илиев. Треньор: Николай Нинов.

Голмайстор: 1:0 Валдемар Стоянов (21 мин.), 2:0 Валдемар Стоянов (36 мин.).

Съдийска бригада: главен рефер - Росен Гановски, с асистенти Георги Бенчовски и Илиян Маринов /Враца; четвърти съдия - Петър Иванов/ Монтана, делегат на БФС - Бойчо Бойчев/ Враца.

Стадион "Локомотив" - гр. Мездра: 100 зрители.