Валдемар Стоянов изведе локомотивци напред в резултата в 13-ата мин. на двубоя с техничен прехвърлящ удар, възползвайки се от извеждащ пас зад отбраната на гостите на ветерана Илия Илиев.

Пет минути след почивката офанзивният халф Михаел Парасков нахлу на скорост в наказателното поле на козлодуйчани и намери непокрит в пеналта Кирил Кръстев, който от непосредствена близост покачи на 2:0.

В 54-ата мин. Валди Стоянов засече с глава центриране от левия фланг на Мирослав Божинов и направи преднината на "червено-черните" класическа.

15 минути по-късно Кръстев се възползва от поредната грешка в защитата на "ядрените енергетици" и с лекота се разписа за 4:0, а в 82-ата минута влезлият в игра след антракта юноша Матю Майкъл изникна зад отбраната на гостите и резултатът набъбна на 5:0.

Крайното 5:1 фиксира капитанът на гостите Николай Ганчев, секунди преди последния съдийски сигнал на главния рефер Мариян Блажев от Плевен.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Янтра (Габрово) - Бдин 1923 (Видин) 6:2, Севлиево - Спартак (Плевен) 0:2, Академик (Свищов) - Вихър (Славяново) 0:2, Трявна - Ком (Берковица) 3:0, Левски 2007 (Левски) - Янтра (Полски Тръмбеш) 1:1, Павликени (Павликени) - Локомотив 1927 (Дряново) 0:0 и Ботев (Луковит) - Партизан (Червен бряг) 1:2.

Едноличен лидер в класирането със 76 точки е Спартак (Плевен), който вече се завърна в професионалния футбол. Следват: Янтра (Габрово) с 69, Севлиево с 59, Вихър (Славяново) с 53, Павликени с 45 и Академик (Свищов) с 41 т.

ОФК Локомотив (Мездра) се изкачи две места по-нагоре в таблицата и вече е на 10-а позиция с 37 точки и голово съотношение 49:62 - актив, натрупан след 11 победи, 4 равенства и 14 загуби.

В последния шампионатен кръг Локо (Мз) гостува на Бдин 1923 (Видин), който е седми с 39 точки. Двубоят е в неделя, 2 юни, от 18:00 часа на стадион "Георги Бенковски" в крайдунавския град.