Локомотивци поведоха с "гол от съблекалнята”. Още в първата минута на мача Илия Илиев изведе зад отбраната на гостите Валдемар Стоянов-Валди, който с диагонален удар откри резултата - 1:0. Само пет минути по-късно след центриране от корнер Тихомир Найденов-Бизнеса покачи на 2:0, а в 27-ата мин. Илиев направи преднината на домакините класическа, след като завърши майсторски красива триходова комбинация, започната от Камен Каменов.

През второто полувреме мездренци се развихриха и вкараха още 7 безответни гола на новака в групата, който през миналия сезон завърши на трето място в "Б" ОФГ Враца. В 53-ата мин. Валдемар Стоянов засече с глава центриране отдясно на Камен Каменов за 4:0, секунди по-сетне Илия Илиев се разписа за втори път за 5:0, а в 55-ата мин. Валди оформи своя хеттрик в мача за 6:0. Впоследствие Стоянов вкара още два гола, а по веднъж точни бяха новите попълнения Любослав Петров и Момчил Манчев и резултатът набъбна на 10:0. Пред угрозата гостите да си тръгнат без фланелки (по неписаното правило във футбола, ако загубят с 11:0), главният рефер Ивайло Живков свири края на мача 10-ана минути по-рано.

Съставът на Локо (Мездра): Веселин Цветковски (60 мин. Кристиян Тончев), Емил Борисов (66 мин. Николай Генов), Ивайло Димитров, Момчил Манчев, Камен Каменов, Костадин Пилитов, Любослав Петров, Илия Илиев (56 мин. Константин Велинов), Валдемар Стоянов, Тихомир Найденов (70 мин. Мартин Монов) и Марио Иванов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: ФК Скала 2015 (Оселна) - Ботев (Криводол) 3:2, Околчица (Моравица) - Монолит (Манастирище) 2:5, Манастирище - Искър 1923 (Роман) 3:1, Балкански (Михайлово) - Ботев (Рогозен) 0:3 и Миньор 2017 (Згориград) - Огоста (Хайредин) 4:4. Ботев (Бърдарски геран) в този кръг почиваше.

Начело в класирането са Монолит (Манастирище), Ботев (Рогозен) и Скала 2015 (Оселна) с пълен актив от 6 точки. Следват: ОФК Локомотив (Мездра) и Манастирище с по 4 т. и Околчица (Моравица) с 3 т.

В следващия кръг Скала 2015 (Оселна) гостува на Монолит (Манастирище), Околчица (Моравица) - на Ботев (Рогозен), а Локо (Мездра) - на Ботев (Криводол). Първите два мача са в събота, 9 септември, от 17:00 часа, а този на "железничарите" е в неделя, 10 септември, по същото време.