Домакините доминираха на терена през целия мач, но през първата част така и не успяха да стигнат до гол. При най-чистите положения Валдемар Стоянов - на два пъти и Николай Лазаров не успяха да преодолеят Веселин Цветковски, който в този двубой пази като преотстъпен на вратата на Расово. Гостите също направиха два пропуска, при които вратарят на мездренци Ивайло Сайков парира опасни удари на Найджъл Яниславов.

Локомотивци поведоха две минути след почивката, когато Владимир Найденов вкара атрактивен гол с петичка за 1:0 след центриране от корнер на Илия Илиев. Осем минути по-късно плеймейкърът Илиев покачи на 2:0 с майсторски изстрел от границата на пеналта в горния ляв ъгъл на вратата на Расово.

Последва пропуск на новото попълнение Николай Лазаров, който не успя да вкара от непосредствена близост след пас на Валди Стоянов.

Двата отбора доиграха мача в намалени състави след като в 82-ата минута главният рефер Росен Гановски показа директни червени картони на Момчил Манчев и Кирил Кръстев от домакините и на капитана на гостите Стефан Райчов-Гатузо заради сбиване.

В 87-ата минута Валдемар Стоянов успя да елиминира Цветковски и, останал на празна врата, предостави топката на юношата Матю Майкъл, който фиксира крайното 3:0.

Локо (Мездра) игра в състав: Ивайло Сайков, Алексзандър Петров, Камен Каменов (73 мин. Момчил Манчев, 83 мин. Борислав Йонов), Николай Михайлов, Мирослав Божинов, Владимир Найденов (81 мин. Николай Петков), Любослав Младенов (32 мин. Михаел Парасков), Иван Велчев (59 мин. Росен Крумов), Валдемар Стоянов (кап.), Илия Илиев (55 мин. Кирил Кръстев, 83 мин. Матю Майкъл) и Николай Лазаров (69 мин. Веселин Русинов).

Следващата неделя, 24 февруари, ще бъде подновен шампионатът в Северозападната Трета лига В първия пролетен кръг ОФК Локомотив приема от 14:30 часа на градския стадион в Мездра четвъртия на полусезона Вихър (Славяново).