Тихомир Найденов-Бизнеса откри резултата в 13-ата мин. на мача, засичайки с глава центриране отляво на Александър Миков за 1:0. Десет минути по късно при идентична ситуация Марио Иванов центрира от фланга и Валдемар Стоянов покачи с глава на 2:0. В 37-ата мин. младата надежда на домакините Константин Велинов намери непокрит в пеналта Борис Тончев, който от воле направи преднината на "червено-черните" класическа - 3:0. Секунди по-сетне Велинов излезе сам срещу вратаря на гостите и технично го прехвърли за 4:0.

В 65-ата минута неостаряващият Генади Симеонов изпълни ювелирен пряк свободен удар от 20-на метра и намали на 4:1. Крайното 6:1 оформиха Александър Миков в 78-ата и отново Валдемар Стоянов в 81-ата мин. на двубоя.

Локо (Мездра) игра в състав: Кристиян Тончев (62 мин. Генади Ненков), Томислав Тодоров, Мартин Монов, Емил Борисов (55 мин. Георги Иванов), Тихомир Найденов (46 мин. Марио Велинов), Александър Миков, Константин Велинов, Камен Каменов, Валдемар Стоянов, Борис Тончев (кап.) и Марио Иванов.

Намиращият се във възход през пролетта отбор на Скала 2015 (Оселна) не пътува поради кадрови проблеми за гостуването си на Огоста (Хайредин) и ще запише служебна загуба с 3:0.

Лидер в класирането пет кръга преди края на първенството е Манастирище с 51 точки и мач по-малко, следван от Локомотив (Мездра) с 50 т и Огоста (Хайредин) с 49 т. На четвърто място излезе Околчица (Моравица) с 39 т., предСкала 2015 (Оселна) и Дунав 2016 (Селановци) с по 38 т., като селановчани също имат мач по-малко.